top of page

Twee oproepen van de redactie van de Interpres

  • info7070814
  • 12 mei
  • 2 minuten om te lezen

Beste leden,


Graag jullie aandacht voor onderstaande oproepen:


De rubriek ‘Dilemma’s’ komt terug!

De afgelopen jaren hebben tolken hun dilemma’s, gedachten en reflecties op hun aanpak gedeeld in de Interpres. Werp je de docent wel of niet op de grond, als hij dat vraagt bij het tolken van een judoles? Ga je vast voor een, in jouw ogen, aantrekkelijke klant tolken? Een tolkopdracht buiten in de zon, terwijl je gevoelig bent voor zonlicht: ga je wel of niet tolken met een zonnebril? 



We zijn op zoek naar nieuwe dilemma’s!  Waar liep jij in een tolksituatie tegenaan, hoe ben je er mee omgegaan of hoe heb je het ‘opgelost’? Of werd het niet opgelost, en bedacht je je achteraf wat je had kúnnen doen? Stuur je verhaal in! Dit mag uiteraard ook anoniem.  

Stuur je dilemma naar interpres@nbtg.nl.


Intervisiegroepen

Op de ALV in april presenteerde de werkgroep Veiligheid hun rapport: ‘Rapport (on)veiligheid van Tolken Nederlandse gebarentaal’.  Hierin kwam o.a. naar voren dat tolken die zich wel veilig voelen veel baat hebben bij het lid zijn van een intervisiegroep.


Tijdens de aansluitende discussie kwam de vraag of er in de Interpres wellicht een overzicht kan worden geplaats van intervisiegroepen die ruimte hebben voor nieuwe leden.


En… dat kan!


Ben jij onderdeel van een intervisiegroep die nog plaats heeft voor nieuwe leden: jong, oud, ervaren of net afgestudeerd? Geef dit dan aan ons door!


Stuur een mailtje naar interpres@nbtg.nl met:


- Regio (Den Haag, Rotterdam, Amsterdam, Groningen…..)


- Hoeveel plaatsen zijn er vrij?


- Naam contactpersoon


Stuur je aanmelding vóór 19 mei 2025 in, voor de komende editie van de Interpres.


Daarna kan je natuurlijk blijven insturen voor komende edities.


Met vriendelijke groet,


De Interpres redactie


bottom of page