SIGV start eerste taalspecifieke opleiding gerechtstolken NGT van Nederland
Persbericht - Zaandam, 7 juli 2008
SIGV (Stichting Instituut van Gerechtstolken en -vertalers) start in oktober 2008 Nederlands eerste taalspecifieke opleiding ‘Gerechtstolken in strafzaken NGT’. Tolken gebarentaal konden zich voorheen wel al taaloverstijgend specialiseren, met deze nieuwe opleiding kunnen zij dat ook werkelijk taalspecifiek. De nieuwe opleiding biedt naast een theoretisch deel waarin het Nederlandse en vreemdtalige strafrecht en de rechtsterminologie worden gedoceerd, ook een intensief praktijkgedeelte tolkvaardigheden Nederlandse Gebarentaal.
Verrijking voor alle betrokkenen
Met de nieuwe taalspecifieke opleiding beschikken tolken gebarentaal over een kwalitatief sterk verbeterd specialisatietraject. Voor alle partijen die binnen het strafrecht te maken krijgen met tolken gebarentaal, geldt ze zo als een verrijking.
Samenwerking met het Nederlands Gebarencentrum
SIGV heeft mw. Martie Emmerzaal en mw. Suzanne Heuft van Tolkinsigne, beiden tolk NGT en sinds enkele jaren docent Tolktechnieken bij de SIGV, bereid gevonden om de taalspecifieke module Gerechtstolken NGT te ontwikkelen. Omdat de taalspecifieke opleiding vereist dat het juridische lexicon in de te tolken taal beschikbaar is, werkt SIGV op dit moment samen met het Nederlands Gebarencentrum aan de inventarisatie en vertaling van zo’n 1200 juridische begrippen.
Taaloverstijgende opleiding gerechtstolken in strafzaken
SIGV biedt de taalspecifieke opleiding tot gerechtstolk in strafzaken al in 17 verschillende talen aan. Voor tolken in talen waarvoor nog geen taalspecifieke opleiding kon worden ontwikkeld, biedt de SIGV, mede op verzoek van de rechtbank Amsterdam, daarnaast al jaren een algemene, taaloverstijgende opleiding gerechtstolken in strafzaken aan. Tolken gebarentaal die zich tot nu toe wilden specialiseren als gerechtstolk, volgden deze opleiding. Steeds meer rechtbanken en politiekorpsen vragen om een tolk met een SIGV-diploma.
- 1723 keer gelezen
